Gąska (Opinia bezspoilerowa – OKIEM REDAKCJI)
Przeczytajcie naszą recenzję pierwszego polskiego serialu dla platformy Amazon Prime. Dowiedzcie się, jak oceniamy jego fabułę, obsadę oraz realizację, a także czy naszym zdaniem ma szansę dorównać popularnością jednemu z ostatnich polskich hitów , serialowi 1670. Czy ten nowy projekt ma potencjał, by podbić serca widzów w Polsce i na świecie?
„Gąska” to pełna humoru, optymistyczna opowieść o grupie pracowników franczyzowego supermarketu na przedmieściach typowego polskiego miasta. Właścicielem sklepu jest ekscentryczny Włodek (Tomasz Kot), lokalny przedsiębiorca zafascynowany Ameryką i jej kulturą.
![](https://serialomaniak.com/wp-content/uploads/2024/12/serial-gaska-amazon-prime.jpg)
GOSIA
Serial Gąska to raczej przeciętna i średnio zabawna produkcja, która niestety nie dorównuje poziomem takim tytułom jak 1670 czy The Office PL. Choć nie brakuje jej uroku, szczególnie dzięki sympatycznym bohaterom i gościnnym występom gwiazd, humor wydaje się momentami nieco wymuszony. Niemniej jednak, kilka scen z udziałem gości faktycznie wywołało uśmiech czy nawet parsknięcie śmiechem.
Mimo że Gąska nie zaskarbiła sobie mojej sympatii na miarę amerykańskiego odpowiednika, jakim jest Superstore, to jednak nie zamierzam skreślać tej produkcji. Jeśli pojawi się drugi sezon, z pewnością dam jej kolejną szansę – choć z umiarkowanymi oczekiwaniami. Może właśnie wtedy uda jej się w pełni rozwinąć potencjał i zdobyć większe uznanie.
![](https://serialomaniak.com/wp-content/uploads/2024/12/serial-gaska-lena.jpg)
KINGA
Byłam bardzo ciekawa serialu Gąska, głównie ze względu na obecność Tomasza Kota, ale także dlatego, że akcja toczy się w sklepie, co przypomniało mi produkcję Superstore. Mimo tych atutów, uważam, że ten tytuł jest średni.
Tylko kilku bohaterów zostało interesująco zbudowanych, a niestety główna postać, Lena, do nich nie należy. Jej charakter był nieco płaski i mało wyrazisty – wręcz nijaki. Gościnne występy większości postaci były dla mnie nieznane i, moim zdaniem, często nie pasowały do fabuły. Tylko dwa z nich rzeczywiście mnie rozbawiły. Tematy odcinków były interesujące choć nie do końca zostały dla mnie wykorzystane.
Mimo to, ze względu na tych kilku interesujących bohaterów, uważam, że mogłabym kontynuować oglądanie. Wydaje mi się, że komedia w Polsce zaczyna się rozwijać dzięki takim serialom jak Gąska, 1670 czy The Office PL. Wierzę, że twórcy wezmą pod uwagę opinie widzów, a kolejne serie będą jeszcze lepsze.
![](https://serialomaniak.com/wp-content/uploads/2024/12/serial-gaska-kazik.jpg)
PATRYCJA
Miałam duże oczekiwania co do tego serialu i niestety się zawiodłam. Może to dlatego, że „Gąskę” nakręcili twórcy serialu „1670”, który akurat idealnie się wpasował w mój gust.
Mocnymi stronami tego serialu są bohaterowie. Każdy z nich jest inny. Dwójkę z nich polubiłam najbardziej. Pierwszym z nich jest fantastyczny aktor – Tomasz Kot – który wciela się w postać Włodka, szefa sklepu, który kocha wszystko co amerykańskie. Jego „kroniki imperium”, wciskanie amerykańskich słów pomiędzy polskie jak robią to Polacy po roku pracy za zagranicą jest w tym przypadku śmieszne. Kolejne znane nazwisko to Janusz Chabior. Ochroniarz Kazik, który jest byłym kryminalistą od razu zaskarbił sobie moją sympatię. Niektóre żarty były trafione, inne niestety nie. Większość scen była cringowa. Czy czekam na kolejny sezon ? Niespecjalnie ale z ciekawości obejrzę, jeśli taki powstanie. Nie będę jednak płakać jeśli skasują go po 1 sezonie.
PODSUMOWANIE
Jak widać, choć pierwszy sezon nie do końca nas zachwycił, nie zamykamy drzwi przed tą produkcją. Serial ma solidne podstawy, a historia i bohaterowie z pewnością kryją w sobie potencjał, który może zostać rozwinięty w przyszłości. Drugi sezon daje twórcom okazję do poprawy wielu elementów, takich jak humor czy głębia postaci. Jesteśmy ciekawi, czy twórcy zdecydują się na odważniejsze rozwiązania, które mogą wynieść tę historię na wyższy poziom. Z pewnością damy mu kolejną szansę i chętnie sprawdzimy, czy ten serial w końcu „nabierze skrzydeł” i zdobędzie większe uznanie widzów.